O OUTDOOR TRAININGU

Outdoor training

Každodenní pracovní kolotoč…

… s povinnostmi doma se stal už zaběhnutým rituálem opakujícím se den za dnem. Jedním z mála vyrušení z tohoto stereotypu je každoroční rodinná dovolená, kdy se snažíme „dobít baterky“, abychom vydrželi další kolotoč pracovních úkolů. Roky ubíhají a kdysi vytrénované tělo aktivního sportovce se zákeřně, nenápadně, postupem doby mění v „něco“, co by rozhodně neobstálo jako model pro antického sochaře.

 

Čeká nás Outdoor Training, co teď?

V tento okamžik přichází pokyn z vedení firmy, že oddělení, ve kterém pracujeme, a tím pádem i nás, místo obvyklého vzdělávacího semináře čeká záležitost s názvem „Outdoor training“. Podle útržkovitě zaslechnutých zpráv se dozvídáme, že skupina naprosto cizích lidí po nás bude chtít, abychom opustili náš stereotyp a pobíhali někde v lese. Ba co víc. V instrukcích pro tuto akci je zdůrazněno, že máme nechat své oblíbené obleky a kravaty doma. Ale vždyť tam budou kolegové z práce a dokonce i nadřízený.

  • Nenaruší to nějak naší pozici ve firmě?
  • Co když se něco nepovede?
  • Jak nám nějaké hopsání po lese pomůže v práci?


Tyto a spousty dalších otázek se honí v hlavách lidí, kteří ještě nepřišli s OT do styku a bojí se pro ně neznámého typu vzdělávání.

 

Základní principy Outdoor Trainingu

Tak především Vám tato metoda umožní poznat Vaše pracovní kolegy i z jiného úhlu pohledu, než když se setkáváte v kanceláři. Uvědomíte si skutečné (neformální) rozdělení rolí ve vašem týmu. Zjistíte, že Váš šéf, kterého jste obcházeli v práci obloukem a vyhýbali se kontaktu s ním, je svým způsobem zábavný chlapík a příště až budete mít nějaký pracovní problém se už nebudete bát se ho na něco zeptat. Mezi mimopracovní poznatky patří uvědomění si, že lze odpočívat i aktivní formou, a ne jen doma u televize. Že i po fyzické stránce to už není jako dříve, což nám v konečném důsledku snižuje i pracovní výkonnost. Objevení rezerv, nedostatků či skrytého potenciálu, často působí jako odrazový můstek k dalším změnám a osobnímu rozvoji.

Jsme na trhu více jak 10 let

Pořádáme akce v ČR i zahraničí

Přes 550 zrealizovaných akcí