motoskijering1

MOTOSKIJERING – jízda lyžaře taženém na laně za motocyklem

Jízda za terénním motocyklem / čtyřkolkou, kdy je lyžař tažen lanem a zakouší zážitek z rychlosti při kombinaci motocyklu a lyží, je velice specifická aktivita pro zimní firemní akce. Motoskijering je vysoce adrenalinová záležitost vhodná pro zkušené lyžaře a fanoušky motorismu.  Jde o sport, který k nám přišel ze severní Evropy, kde původně lyžaře tahal kůň. V polovině 90.let se dostal i k nám do Čech, kde se vyprofiloval v závodní disciplínu, kterou si lyžaři a jezdci motokrosu zpestřují zimu. V současné době probíhají pravidelné seriály mistrovství ČR, které mají širokou účast i továrních týmů.

Možnost doplnit Vaši firemní akci motoskijeringem je podmíněna sněhem. Myslíme si, že pokud chcete zažít něco opravdu vyjímečného, motoskijering se bude v řadě Vašich zážitků řadit na nejvyšší příčky. Firemní akce s tímto programem realizujeme z důvodu finanční náročnosti (dopravy motocyklů) jen v ČR/SR.

Kdo bude samotný program realizovat?

Jezdec/jezdci na motorkách/čtyřkolkách jsou zkušení jezdci Endura / motokrosu, kteří mají s motoskijeringem bohaté zkušenosti. Naši instruktoři, kteří mají s motoskijeringem zkušenost jako lyžaři Vám poradí jak se na lyžích pohybovat, kdy brzdit a jak ušetřit síly při jízdě.

Kdy a kde?
  • Jen na sněhu!!!
  • Na horách v ČR/SR
Průběh aktivity:

Program je zahájen krátkou seznamovací prezentací a informacemi o samotném motoskijeringu. Následuje příprava materiálu (lyže) a samotná instruktáž lyžaře – styl jízdy, bezpečnostní zásady, signály, atd. Poté se jezdec na motocyklu domluví s lyžařem na náročnosti jízdy a její délce. Lyžař  je vybaven helmou a chrániči hrudníku, loktů a kolen.S přihlížením ostatních následuje samotná jízda za motocyklem po připravené trase. Postupuje se od lyžařů více zkušených po méně zkušené, aby měli jasnou představu co je čeká. Součástí může být i měřené kolo na připraveném okruhu. Celý program je koncipován s maximálním důrazem na bezpečnost.

V rámci firemní akce zajistíme:
  • lyže na zapůjčení a jejich seřízení – lyže jsou seřízeny pro snadné vypnutí, aby se předešlo možnosti úrazu
  • vhodnou lokalitu a její přípravu
  • zkušeného jezdce s motorkou
  • video a fotodokumentaci
  • další doprovodný program – jízda na čtyřkolkách / sněžných skútrech /se psím spřežením

Kontaktní a objednávkový formulář

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Telefon

Vaše zpráva